WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ
Ucz się z nami fotografii!
Czy za oknem listopad, czy lipiec, to w sercach ciągle maj! – chciałoby się powiedzieć parafrazując zawsze eleganckich Starszych Panów dwóch. Ostatnio przez trzy listopadowe dni w twórczej i przyjemnej atmosferze – i w dodatku w pięknym miejscu – szlifowaliśmy umiejętności fotograficzne. Skupialiśmy się na kwestiach, które przydają się najbardziej przy fotografowaniu w podróżach. Przez trzy dni robiliśmy zdjęcia, oglądali zdjęcia, komentowali zdjęcia, obrabiali je, układali i oceniali. I staraliśmy się robić to tak, że nieustająco nas wszystkich to cieszyło! Wszystko po to, by Wasze fotografie były po takich warsztatach jak najlepsze.
Warsztaty odbywały się pod okiem dwojga doświadczonych fotografów i nauczycieli fotografii, czyli nas – Marcina Jamkowskiego (były redaktor naczelny National Geographic) i Marzeny Hmielewicz (fotoreporterka i artystka wizualna). Wybraliśmy konwencję warsztatów, ponieważ wiąże się ona z nieustanną interakcją, a to najlepszy sposób by nauczyć się robienia lepszych zdjęć.
Skupiamy się na doskonaleniu tych elementów, które najczęściej potrzebujemy podczas fotografowania w podróży:
krajobraz,
architektura
i portret.
Robimy sesje fotograficzne ukierunkowane na te tematy i wykłady. Oraz bardzo dużo oglądamy zdjęć uczestników, omawiamy je i doradzamy co zrobić, by te fotografie były jeszcze lepsze.
Partnerem naszych Warsztatów Fotografii Podróżniczej jest Canon. Uczestnicy mogli więc skorzystać z najlepszego sprzętu fotograficznego Canona. Do dyspozycji były lustrzanki i bezlusterkowce oraz obiektywy – od szerokokątnych (8 mm) po solidne tele (800 mm)!
Na ostatnią edycję warsztatów wybraliśmy wyjątkowe miejsce. Przepiękny barokowy Pałac w Nieborowie, dawna siedziba rodu Radziwiłłów leży w samym środku Polski, zaledwie 80 km na zachód od centrum Warszawy, blisko autostrady. Ten pałac jest absolutną perłą wśród polskich zabytków – wyśmienicie przetrwał wojenne zawieruchy i czasy PRL. Zajęcia odbywały się w samym pałacu i w budynkach pomocniczych oraz w otaczającym go urokliwym parku. Prawdziwym rarytasem były sesje fotograficzne w pałacowych wnętrzach!
× Co? Warsztaty Fotografii Podróżniczej
× Miejsce? Pałac w Nieborowie (godzina jazdy od centrum Warszawy)
× Długość? 3 dni
× Termin? NIEDŁUGO OGŁOSIMY (zapisz się do newslettera żeby nie przegapić!)
× Prowadzący Marcin Jamkowski i Marzena Hmielewicz
× Cel? Robienie jak najlepszych zdjęć w podróży i to w każdych warunkach pogodowych!
× Koszt? NIEDŁUGO OGŁOSIMY (polecamy newsletter!)
× W cenie są: warsztaty, dwa noclegi w Pałacu w Nieborowie (pokoje dwuosobowe w Oficynie lub w Manufakturze) i pełne pałacowe wyżywienie (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę) serwowane w Sali Weneckiej na parterze Pałacu oraz zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem. Nie zawiera kosztów dojazdu i ubezpieczenia
× Dla kogo? Dla osób, które znają już swój aparat i chcą doskonalić swoje umiejętności fotograficzne
× Grupa? Maksymalnie 14 osób
× Zgłoszenia pod adresem mail@adventurepictures.eu
× Zaczynamy o 17:00
× Poznajemy się i rozmawiamy o tym, czego każdy chciałby się nauczyć. Co mu nie wychodzi, a w czym jest dobry.
× Omawiamy plan warsztatów
× Kompletujemy sobie sprzęt na sesje zdjęciową nazajutrz
× Mini-wykład z inspiracjami dla jutrzejszych zdjęć krajobrazowych o świcie
× Kolacja
× Jak się spakować na wyjazd fotograficzny?
× „Przygody Plastyczne Fotografii”, czyli oglądamy prezentacje prowadzących warsztaty o ich przygodach z fotografią podróżniczą.
× Zaczniemy od sesji fotograficznej o wschodzie słońca (6:46) – temat „krajobraz„
× Śniadanie
× Zwiedzimy Pałac z przewodnikiem
× Obejrzymy i omówimy sobie efekty porannego fotografowania
× Poznamy podstawy programu Lightroom służącego do wyboru i obróbki zdjęć
× Co to jest wybór zdjęć – sztuka czy umiejętność?
× Mini-wykład o fotografowaniu architektury
× Obiad
× Popołudniowa sesja fotograficzna – zdjęcia architektury w pobliskim Parku Arkadia
× Obejrzymy zdjęcia i omówimy sobie wyniki sesji fotograficznej
× Kolacja
× „Dwa Razy Pięć” – każdy pokazuje swoich pięć najlepszych i pięć… najgorszych zdjęć. Czyli rozmawiamy o tym co to znaczy dobre zdjęcie. I jak robić same najlepsze!
× „Historia Jednego Projektu”, czyli wieczorny pokaz prowadzących warsztaty
× Śniadanie
× Mini-wykład o zdjęciach portretowych
× Sesja fotograficzna w pałacowych wnętrzach – jak zrobić piękne portrety
× Oglądamy i omawiamy zdjęcia portretowe zrobione przez uczestników
× Obiad
× Robimy fotokast ze zdjęć z warsztatów
× Około godziny 17:00 robimy uroczystą premierę naszego wspólnego fotokastu i kończymy warsztaty…
Jeśliby pogoda postanowiła spłatać nam figla, spędzimy więcej czasu na zdjęciach we wnętrzach i więcej go poświęcimy na omawianie zdjęć. Jeśli jednak aura będzie nas rozpieszczała możemy więcej czasu spędzić np. w romantycznym Parku Arkadia. Zdecydujemy na miejscu w demokratycznym głosowaniu!
Były redaktor naczelny National Geographic Polska. Prowadził warsztaty fotograficzne w Polsce, w Wielkiej Brytanii, USA, na Sri Lance i Malediwach. Wiceprezes Oddziału Polskiego The Explorers Club. Autor sześciu książek, sześciu filmów dokumentalnych i setki fotoreportaży zrobionych na pięciu kontynentach. Ambasador firmy Canon.
Absolwentka wydziału fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Fotografka i nauczycielka fotografii we Wrocławiu i w Warszawie. Autorka kilkuset fotoreportaży dla najlepszych magazynów z Polski i z zagranicy. Laureatka kilkunastu nagród na konkursach fotograficznych m.in. w Polsce, Szwecji i w Chinach.
Przeczytaj jak było na warsztatach
na Sri Lance i Malediwach!
Zobacz fotokast ze zdjęciami
z naszych warsztatów w Nieborowie
Zobacz fotokast ze zdjęciami
z naszych warsztatów w Walewicach
Zobacz relację z warsztatów
(dla młodzieży) w Katowicach
Nie wysyłamy spamu i nie zasypujemy skrzynek tonami maili. W newsletterze będzie głównie o nowościach na stronie – na przykład o nowych artykułach, poradach, inspiracjach i sprzęcie, a także o warsztatach fotograficznych, które prowadzimy lub fotowyprawach, na które można z nami pojechać. Z Twoim adresem emailowym będziemy się obchodzić z szacunkiem. Więcej w polityce prywatności.